2018 PTT 1750 PERSONEL ALIM SÜRECİ BAŞLADI?
PTT’nin Personel alımlarında Kamu Personeli alımlarıyla ilgili yönetmelik uygulamayacak. OHAL Kapsamında çıkarılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazetede Yayımlanmıştı.

PTT Personel alımı için bekleyen 1750 kişiye müjdeli haberi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verdi. Bu önümüzdeki 10 gün içinde haber bekleyen vatandaşlar işlerine başlamış olacaklar.

1750 Kişinin 10 Gün İçinde İşe Başlayacağı Duyuruldu!

Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’ın açıklamaları doğrultusunda, söz konusu Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri ” 8 Ocak 2018′ tarihi itibari ile gerçekleştirilecek. İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları İl Başmüdürlüklerine müracaatlarının gerektiği ifade edilen açıklamada, Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’nin yayınlanma tarihinden itibaren 2018 ve sonraki tüm alımlarda düzenlenecek yeni mevzuatın geçerli olacağı ve bu mevzuat çerçevesinde işlem yapılacağı bildirildi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016