2018 UĞUR KABUL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?
Öğrencilerin başarı düzeyini ölçmelerine imkan tanıyacak ve Uğur Okullarında burs olanağı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı, Türkiye genelinde 13-14 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye genelindeki Uğur Okullarında 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik UKS sonuçlarına göre öğrenciler sınava girdikleri okulların burs kontenjanı kapsamında burslu okuma şansı elde edecekler. Öğrenciler sınava girdiği okul ile iletişime geçerek detaylı bilgiyi öğrenebilecek.

İstanbul (DHA) Uğur okulları tarafından düzenlenen ve 151 bin öğrencinin başvurduğu Uğur Kabul ve Bursluluk Sınavı 30 ilde 85 okulda gerçekleştirildi. Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu Başarılı öğrencilere yüzde yüze kadar burs imkanı tanıdıklarını söyledi. Geçen yıla göre sınava başvuruda büyük bir artış yaşadığını ifade eden ”Uğur Okulları Kartal Kampüsü Müdürü Dilek İkizoğlu, Geçen Yıl 65 bin öğrenci Uğur Kabul Sınavındaydı. Bu yıl ise 151 bin sınav başvurusu yapılmış bulunmakta. Her yıl denesinler, biz onları o topluluğun içinde görmek istiyoruz şeklinde konuştu.”
1 Comment

Add a Comment
  1. uğur okulları bursluluk sınavı sonuçlarını merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016