2018-YDUS Sınav Sonuçları Açıklandı
ÖSYM tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen YDUS ( Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınav ) sonuçları açıklandı.

ÖSYM ( Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ) tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen 2017-YDUS ( Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitim Giriş Sınav ) sorularında yapılan itiraz, madde analizi ve iptal istemiyle dava açılan alanlar görüşülerek, Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanı Temel Soru Kitapçığında yer alan 45. Sorunun iptal edilmesine ilişkin ve  71. Sorunun doğru seçeneğinin ” A “ şıkkı olarak düzeltilmesine kara verilmiştir.

Sınava giren adaylar için sonuçlar 12 Ocak 2018 tarihinde saat 17:40’dan itibaren ÖSYM’nin resmi sitesinde yayımlanmıştır cevaplara bakmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi sitesi olan http://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden bakabilmektedir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları Testlerinde yer alan bazı sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu alanlarla ilgili değerlendirme işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016