Sağlık Bakanlığına 16 Bin Memur Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanlığı’na 16 bin sözleşmeli personel ve memur alımı yapılacak. Pekala hangi kadro için kaç kişilik alım yapılacak? işte detaylar…

Resmi gazete ile yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığının 16 bin memur alımı yapılacağı bildirildi. Peki Sağlık Bakanlığı 16 bin memur alımını hangi kadrolar için yapacak? En çok kadro hangi pozisyonlara verildi?

Yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığının 16 bin personel alacağı bildirildi.

Alınacak bu personellerin pozisyonları şu şekildedir.

Diş tabibi = 1 Personel

Diyetisyen = 1 Personel

Ebe = 1003 Personel

Hemşire = 5 Personel

Psikolog = 1 Personel

Sağlık Memuru = 45 Personel

Sağlık Teknikeri = 1 Personel

Tabip = 6677 Personel

Uzman Tabip = 8266 Personel

Olmak üzere toplam 16 bin acil sağlık hizmetleri personeli alımı yapılacak.

Alınacak olan personeller; Eğitim hastaneleri, halk sağlık laboratuvarları, entegre ilçe hastaneleri, ilçe sağlık müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri, sağlık evleri ve yataklı tedavi merkezlerinde istihdam edeceklerdir.

 

Updated: 01/21/2018 — 13:10

Sahte Engelli Rapor Veren Hastanelerin Sağlık Bakanlığı

Bazı hastanelerin sahte engelli raporu verdiği ihbarını değerlendiren Bakanlık Müfettişleri harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı, engelli raporu verebilen hastanelerin kayıtlarını mercek altına aldı. Bir hastanenin geçen yıla ait kayıtlarını inceleyen müfettişler, çok sayıda sahte rapor verdiğini tespit etti ve İncelenen raporlardan yarısından fazlasının sahte olduğu belirlendi.

Bakan Müfettişleri konuyla ilgili harekete geçti. Müfettişler, engelli raporu düzenleme yetkisi bulunan başkentteki hastanelerde inceleme başlattı.

Para karşılığı engelli raporu verilen kişiler, engelli vatandaşlara tanınan maaş, bakıcı parası indirimleri gibi haklardan faydalanarak haksız kazanç ve menfaat sağladıkları öğrenildi.

Sahte rapor veren hastanelere Sağlık Bakanlığı Müfettişleri tarafından haklarında suç duyurusunda bulunup mahkemeler tarafından gereğinin yapılacağı belirtildi.

Updated: 01/21/2018 — 12:51

ADALET BAKANLIĞI 15 BİN 500 PERSONEL ALIMI?

Ülkemizin en önemli Kamu Kurumlarından bir tanesi olarak görevlerine devam etmekte olan Adalet Bakanlığı yıl içerisinde çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir.

Adalet bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacak. Peki pozisyonlara ve kadrolara göre nasıl bir dağılım gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı 15 bin 500 kişilik memur ve personel alımı yapacak. Buna göre hangi kadrolar ve pozisyonlar için alımlar yapılacak. Daha henüz pozisyon için kaç kişi yapılacağı bilinmiyor ancak net olarak Hakim ve Savcı kadrosu için 5 bin 500 civarı ayıracağı tahmin edilmektedir. Adalet Bakanlığı yardımcı hizmet sınıfları için de elbette memur alımı yapacak. Yani infaz koruma memuru Gardiyan, Mübaşir, Zabıt Katibi, Şoför, Teknisyen vb gibi kadrolar için alımlar yapılacaktır. Ancak hangi pozisyona kaç kadro ayrılır  bilinmektedir. İlanında yakın bir zaman içinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Updated: 01/21/2018 — 11:54

2018 PTT 1750 PERSONEL ALIM SÜRECİ BAŞLADI?

PTT’nin Personel alımlarında Kamu Personeli alımlarıyla ilgili yönetmelik uygulamayacak. OHAL Kapsamında çıkarılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazetede Yayımlanmıştı.

PTT Personel alımı için bekleyen 1750 kişiye müjdeli haberi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verdi. Bu önümüzdeki 10 gün içinde haber bekleyen vatandaşlar işlerine başlamış olacaklar.

1750 Kişinin 10 Gün İçinde İşe Başlayacağı Duyuruldu!

Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’ın açıklamaları doğrultusunda, söz konusu Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri ” 8 Ocak 2018′ tarihi itibari ile gerçekleştirilecek. İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları İl Başmüdürlüklerine müracaatlarının gerektiği ifade edilen açıklamada, Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’nin yayınlanma tarihinden itibaren 2018 ve sonraki tüm alımlarda düzenlenecek yeni mevzuatın geçerli olacağı ve bu mevzuat çerçevesinde işlem yapılacağı bildirildi.

Updated: 01/21/2018 — 11:38

BAYAN SUBAY VE ASTSUBAY ALIMI YAPIYOR MU?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde operasyon faaliyetlerine devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri açık pozisyonlarının doldurulması için subay ve astsubay alımları gerçekleştirmektedir. TSK Subay ve Astsubay alımı ilanları Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaktadır.

Bilindiği üzere bir süre önce İçişleri Bakanlığı bünyesinde bağlanan Jandarma Genel Komutanlığında pek çok değişikler yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılının sonuna kadar sekiz (8) bin askeri personel alımı yapacak mı? Şu an için sayı konusunda net bir bilgi yok ancak kadın subay ve astsubay alımlarının başlatılması beklenmekte olup jandarmada ki kadın askeri personel sayısının en az belirli bir oran ile arttırılması beklenmektedir.

Subay ve Astsubay Alımları İlanları Ne zaman?

3 Bin 755 kişilik subay ve astsubay alımı yapılacak peki alım ilanları ne zaman yayımlanacak? Şu an için tarih hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor fakat alım ilanlarının yakında hazırlanarak kamuoyuna duyrulması beklenmektedir.

Updated: 01/21/2018 — 11:14

UZMAN ERBAŞ ALIMLARI BAŞLADI

2018’de Yıl boyunca Devam Edecek Olan Alımlarda Belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri 15 Temmuz gecesi yaşanan o hain darbenin ardından ihraçlarla oluşan personel açığını Bu yıl yapacağı personel alımlarıyla kapatacak.

2018 Uzman Erbaş alımı ne zaman yapılacak sorusunu binlerce kişi tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Yüzlerce kişi tarafından merak edilen uzman erbaş alımları ne zaman, başvuru şartları ve tarihleri nelerdir. Tüm Merak edilen soru işaretleri haberimizde.

Türk Silahlı kuvvetleri 2018’de 40 Bin Personel Alımı Yapacak İşte Dağılımlar?

Uzman Erbaş, Subay, Astsubay, Sözleşmeli Er alımı için kadro dağılımı şöyle olacak. ”20 Bin 595 sözleşmeli er, 3 bin 755 subay, 5 bin 375 astsubay, 13 bin 213 uzman erbaş olmak üzere bu dağılımlar içinde en çok yer ayrılan ise sözleşmeli er oldu. Sivil memur alımı için ayrılan kadro sayısı ise 92 Bayan Astsubay alımlarının sayısı henüz daha belli olmadı.”

Başvurular İnternet’ten alınma işlemi ”20 Mart 2018” tarihinde başlayacak olup başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarına girmeye hak kazanan adayların isimlerinin yer aldığı liste ”www.jandarma.tsk” adresinde Mayıs ayına kadar yayınlanacaktır.

Updated: 01/20/2018 — 20:54

Eğitim Sen OHAL’e Karşı Mücadele İçin Adana’da Buluştu

Adana’da Eğitim-Sen tarafından düzenlenen etkinlikte OHAL’e karşı mücadele ile ilgili çağrı yapıldı.

İhraç edilen kamu emekçi ve akademisyenlerin, KESK’e bağlı sendikalar, Adana Barosu ile CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ve İbrahim Özdiş’in katıldığı gecede demokrasi, emek ve özgürlü mücadelesi içerisinde doğmuş olan Eğitim-Sen’in aynı değerler sürdürdüğüne vurgu yapıldı. Ayrıca gecede Hrant Dink de anıldı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Seçil Sönmez Eğitim-Sen gecesinde konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada; ” OHAL’de en çok mağdur olanlar memurlardır. İhraç edilen kamu emekçilerinin işlerine dönmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bilimsel çağdaş eğitim mücadelesine devam edeceğiz. Bu kavga demokrasi, barış ve ekmek kavgasıdır. “ dedi.

Ayrıca Eğitim-Sen Genel Sekreteri Keskin Bayındır’da konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada; ” Eğitim-Sen’in geçmişi 23 yıldan daha eskidir. Eğitim-Sen yine baskı dolu bir dönemde mücadele ile kuruldu. Mücadele ederek devam edeceğiz. “ dedi.

Updated: 01/20/2018 — 20:52

ÖZÜR GRUBU ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI?

2018 Ocak Öğretmenlerin Özür Grubu Atama Sonuçları MEB Tarafından Açıklandı!

Özür Grubu Öğretmen Atamaları sonuçları açıklandı. 2018 Özür grubu öğretmen atamaları sonuçları ” atama.meb.gov.tr ” adresinde açıklandı.

2018 Yılının ilk yer değiştirme tayinleri öğretmenlerin özür grubu atamaları ile gerçekleşti. 2 ile 8 Ocak 2018 tarihleri arasında birinci aşama başvurusu yapan öğretmenlerden başvurusu onaylananlar ikinci aşama için tercih işlemlerini 11 ile 17 Ocak 2018 tarihleri arasında yapmışlardı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ocak 2018 özür grubu atama duyurusunu yayınlarken eş durumu, sağlık özrü başta olmak üzere özür gurubundan yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenler için uyarıda bulundu. Bakanlık yaptığı uyarıda özür grubu yer değiştirme atamasında etken rol oynayacak bilgilerin MEBBİS kayıtlarında güncellenmesini istedi.

Özür grubu ataması çıkan öğretmenler ”22 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren ilişik kesebilecekler”. Ancak kararnamelerin 22 Ocak Pazartesi günü öğleden önce okullara gitmesinin zor olduğunu düşünüyoruz. Öğleden sonra kararnameler okullara ulaşılacaktır.

Hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü yani ”8 Ocak 2018 ” tarihi baz alınacak, Özür grubu atamasında geçerli olacak olan hizmet süresinin ise ”28 Şubat 2018” tarihi esas alınacak

Updated: 01/20/2018 — 18:01

3 bin 771 Kişi Diyanetten Milli Eğitime Atandı

Diyanet İsleri Bakanlığın’da çalışan 3 bin 771 kişinin son 16 yılda öğretmen olarak atandığı belirtildi.

CHP Aydın Millet Vekili Metin Lütfi Baydar, Diyanet İşleri Bakanlığı’ndan farklı devlet kurumlarına geçen personel sayısını Meclis Başkanlığına sordu.

Önergeye yanıt Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bozdağ; ” 2002’den beri Diyanet’ten 5 bin 423 kişi farklı devlet kurumlarına naklen geçti. Geçenlerden 3 bin 771’i Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başladı. Bu da geçiş yapan personelin yüzde 70’i anlamına geliyor. Öğretmen olarak muvafakat yoluyla geçiş yapanlar, öğretmenin kadrosuna atanmada aranan eğitim ve pedagojik formasyona sahip olma şartlarını taşıyan ve anılan bakanlıkça öğretmen olarak atanması yönünde başkanlığımızdan muvafakatı talep edilen personeldir.” şeklinde yanıt verdi.

Yanıtı değerlendiren Baydar sayının anlaşılır gibi olmadığını belirterek şu şekilde cevap verdi; ” Açıkçası AKP hükümeti, öğretmen olarak görev vermek istediği kişileri dorudan atayamamış ve Diyanet İşleri Bakanlığı’nı bir basamak olarak kullanmış. Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başlamak için önce Diyanet İşleri Bakanlığı’na mı başvurmak gerek, önce orada mı işe başlamak gerek? Her zaman olduğu gibi AKP hükümeti atanamayan öğretmenlerimize yine haksızlık yapılmıştır.” dedi.

 

Updated: 01/20/2018 — 16:29

2018 YILINDA TAM 16 BİN SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONEL ALINACAK!

Resmi Gazetede Bakanlar Kurulunca alınan 2018 Yılında sözleşmeli sağlık personeli istidam edilecek hizmet birimlerinin tespit edilmesi hakkında Metni yayımladı.

Bakanlar Kurulunca alınan kararda, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında dağlık hizmetlerinin etkili ve evrimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2018’de yani bu sene boyunca istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin hizmet birimleri yer aldı.

Hastanelerdeki personel eksikliği sorununun, hastalıkların tedavisini olumsuz etkilediği herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle hemşire kadrosunun sayısal yetersizliği, kendi alanında ne kadar bilgili ve becerikli olursa olsun, hekimin çabalarının boşa gitmesine ve doğal olarak hastanın bundan zarar görmesine neden olabilmektedir.

”Buna göre, acil sağlık hizmetleri, eğitim hastanesi, entegre ilçe hastanesi, halk sağlığı laboratuvarı, ilçe sağlık müdürlüğü, sağlık evi, toplum sağlığı merkezi ve yataklı tedavi birimlerinde, bir diş tabibi, bir diyetisyen, bin 3 ebe, 5 hemşire, bir psikolog, 45 sağlık memuru, bir sağlık teknikeri 6 bin 677 tabip, 8 bin 266 uzman tabip olmak üzere toplam 16 bin personel istihdam edecek.”

Updated: 01/20/2018 — 16:19
Teog © 2016 Frontier Theme