Eğitim’de Suriye’ye Destek
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Vali Münir Karaloğlu himayesinde 2017 yılı Mayıs ayında başlattığı “Kardeşim İçin En Az 1 Lira” kampanası başarıyla sonuçlandı.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Vali Münir Karaloğlu himayesinde Fırat Kalkanı bölgesinde okul yaptırılması amacıyla başlatılan kampanya kapsamında Antalyalı öğrenciler, ülkelerindeki savaştan dolayı eğitimlerine devam edemeyen kardeşleri için harçlıklarını biriktirdiler.

Yoğun ilgi gösterilen kampanya sonucunda Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Cekke, Delha ve İhtimlet köylerine “Antalya Dostluk Okulu” adını taşıyan 2 derslik 3 adet konteyner okul kısa sürede yapılacak ve öğrencilerin hizmetine sunulacak.

9 Tır Kırtasiye giyim ve Donatım Malzemeleri Yardımı Yapıldı!

Ayrıca Antalya Valiliği koordinasyonunda 2017-2018 eğitim – öğretim yılı içerisinde 9 tır kırtasiye giyim ve donatım malzemeleri yardımı yapıldı. Bu yardımlarda savaşın vermiş olduğu acıları bir nebze hafifletmek için, Antalya’daki birçok öğrencinin bisikletlerini ve oyuncuklarını oradaki çocuklar için gönderdikleri görüldü.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016