ERKEN KAYIT DÖNEMİ ÖZEL OKULLARDA BAŞLADI!
 

METEM-DER üyeleri olarak adlandırılan Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Mezunları Derneği üyeleri yeni nesil motor teknolojisi olan “Diyagnostik” Labaratuarının açılışını gerçekleştirenler.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, METEM-DER Başkanı ve Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Hasan Arslan, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Derneğin Kuruluş Amaçları?

Derneğin Kuruluş Amaçlarını söyleyen Hasan Arslan, Yeni iş imkanı ile okuldan mezun olan yada mezun olacaklara kardeşlik çerçevesi içinde kaynaşmaları ve onlara destek olarak iş arayanlara yeni iş mezun olacak arkadaşlara da iş alanları sağlanmasının önünü açmak ve onlara destek olmak.

Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan, Diyagnostik Labaratuarın otomotiv sektörünün teknolojisiyle donatılmış bir ders atölyesi olduğunu belirtti. Yıllar önce bizlerde sizler gibiydik diyen Arslan, Bizim dönemimizde mezun olanlar yönetim kurulumuzdaki arkadaşlar Mersine yön veren bir çok STK’ların Başkanı durumuna geldi . Biz o dönemlerde acaba ne olacağız diye düşünürken bu noktaya gelebiliyorsak sizler de önümüzdeki yıllarda daha yüksek noktalara geleceğinize inanıyorum sözcüklerini belirtti.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016