İmam Hatiplerde Dini ve Dünyevi Eğitimler Veriliyor
İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ” İmam Hatip okullarında hem dini hen de eskilerin ifadesiyle dünyevi dersler birlikte verildiği için, sizde eskilerin tabiriyle ” zü’l – cenaheyn ” yani ” kanat sahibisiniz ”  dedi. 

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Müftülüğün  Konferans Salonu’nda düzenlenen ” Şehristanbul Buluşmaları ” etkinliğinde yaptığı konuşmada Fatih İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine hitap etti.

Yılmaz konuşmasında; ” İki kanatlı olmak özü-sözü bir, davranışlarında tutarlı ve dürüst olmaktır. Sizi böyle güzel mekteplere gönderen ailelerinizin hedeflediği gibi inşallah daha iyi yetişerek, ileride dine, diyanete, millete, ülkeye, ümmete ve insanlığa daha güzel hizmetler yapacaksınız. Sizler için hayatı okumada, dünyayı okumada, olayları okumada başarılı olmanın yolu Zü’l-cennaheyn olmaktan, yani iki kanatlı olmaktan geçiyor. Hedefsiz, plansız ve programsız çalışma verimli tarlaların nadasa bırakılması yada yaban otlarıyla dolmasına seyirci kalmasıdır. Büyük Hedefler ve Büyük İnançlar sonuçlar doğurur. Nereye gitmek istiyorsunuz, hedefiniz nedir ona şimdiden karar verip, ona göre zihni hazırlık ve okumalar yapın. Her anlamla ilgili birikiminizi artırın ve zamanınızı iyi kullanın. “ dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016