KARNE PROTESTOSU; ÖZEL OKUL ÖĞRENCİLERİ KARNELERİNİ OKULUN KAPISINA BIRAKTILAR!

Aldıkları Karneye Sevinemediler!

Antalya’da özel okula haciz yüzünden okulları kapatılan öğrenciler bugün karnelerini başka bir okuldan aldılar. Üzgün olduklarını söyleyen öğrenciler aldıkları karneleri kapatılan okulun kapısına bırakarak protesto ettiler. Bazıları ise karnelerini almaya kendileri gitmedi, ailelerini gönderdi.

Sömestr öncesi okulları hacizden dolayı kapanan öğrenciler, Karnelerini kapanan okulun kapısına bıraktılar. Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde eğitim veren özel bir okul, borçları nedeniyle öğretmenlerin maaşlarını aylarca ödeyememiş, yine borçları nedeniyle de 4 Ocak tarihinde öğrenciler dersteyken sınıftaki eşyalara haciz gelmişti. Ardından okulu satma kararı alan okul yönetimi, yarıyıl tatili öncesi eğitime tamamen son vermişti.

Velilerden Fatih Çıtamak yaşanan süreç karşısında kızının ve kendisinin yıprandığını söyledi. Kapanan okuldaki senetlerin verilmeye başlandığını söyleyen veli, ” Eski okuldan senetlerin alınmaya başlandığı söyleniyor. Karnede ne gelecek bilmiyoruz ve çocuğum 2,5 aydır ders görmedi ve oldukça üzgünüz dedi. Alamadığımız paralar ve senetler içinde dava açacağız şeklinde konuştu.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teog © 2016 Frontier Theme