KHK Personellerine Sigaranın Zararları Eğitimi Verildi
KHK ( Kredi Yurtlar Kurumu ) Adilcevaz Yurt Müdürlüğü tarafından personellerine sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri ile ilgili eğitim verildi.

Aile Hekimi Uzman Dr. Abdülkadir Kaya sigaranın zararları ve bırakma yöntemlerini anlattı. Eğitimde konuşan Kaya konuşmasında; ” Sigara dünyada ve ülkede önemli bir halk sorunudur ve yüksek oranda nikotin içerdiği için bağımlılık yapma potansiyeline sahiptir. Tütün ürünlerinde 4 binden fazla kimyasal madde bulunmaktadır. Sigara, nargile, pipo içme veya dumanını solunması, zamanla kişide psikolojik ve fiziksel bağımlılık oluşturur. Türkiye’de sigaradan kaynaklı yılda 100 bin ölüm gerçekleşmektedir. Sigaradan Her yıl dünyada 4 milyon kişi ölmektedir. Dünya Sağlık Örgütü, sigaranın kanser için en önemli risk faktörü olduğunu açıklamıştır. Kanserler  sebeplerinin yüzde 22’sini sigara oluşturmaktadır. Her 8 saniyede bir kişi sigaradan ölmektedir. “ dedi.

KYK Yurtlar Müdürü Özcan Beşkardeş ise açıklamasında; ” Sigaranın maddi ve manevi olarak insan sağlığına verdiği zarara dikkat çekmek için sigara kullanan personellerimize farkındalık oluşturmak, sigaranın insan üzerindeki bilincini geliştirmek ve bu illette herkesin mücadele etmesi için böylesine faydalı bir eğitim programı gerçekleştirdik. “ dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016