KOSGEB Sertifikası, Siirt’teki 120 Girişimciye Törenle Verildi
Siirt Halk Eğitim Merkezi A.S.O Müdürlüğü aracılığıyla imzalanan protokol çerçevesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 120 girişimciye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Siirt İl Müdürlüğü ile Kurtalan Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi A.S.O arasında imzalanan protokol çerçevesinde Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 120 Girişimci adayına sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törene, Kurtalan Kaymakamı Musa Üçgül, AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Faris Akgül, Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, Halk Eğitim Müdürü Adil Taşkıran ve KOSGEB Siirt Müdürü Ömer Erkılıç katıldı.

Başarılı ve Sürdürülebilir İşletmelerin Kurulmasını Amaçlanıyor!!!

Törende konuşan Siirt KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç konuşmasında; “Girişimci kültürünün oluşmasını, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulmasını amaçlıyoruz. Girişimci adaylarımıza yeni işletme kurdukları zaman KOSGEB olarak 50 bin TL geri ödemesiz üst limitli hibe ve 100 bin TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği veriyoruz. Ayrıca kadın ve engelli girişimcilere %20 pozitif ayrımcılık uyguluyoruz.” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016