KYK’dan Osmanlı Yarışma
KYK, bünyesindeki yurtlarda kalan gençlerin geleceğe hazırlanmaları ve entelektüel kazanımlar elde etmesi amaçlanıyor KYK Akademi, KYK Sosyal Kültürel, KYK Turnuva ve Çınaraltı Gençlik Söyleşileri üst başlıklarıyla eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştiriyor.

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve Hayat Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Osmanlı Türkçesi Yarışması başvuruları başladı.

Gelecekle Geçmiş Arasında Köprü Kuruluyor!!!

KYK, 623 yıl hüküm süren cihan devleti Osmanlının tarihi ve kültürel mirasını genç kuşaklara aktarabilmek için yurtlarda birçok dilin yanı sıra Osmanlı Türkçesi kursları da düzenleniyor. 30 bin 17 üniversiteli genç Osmanlı Türkçesi öğrendi.

Bu yıl da 4 bin 934 öğrencinin devam ettiği kurslarda gençler, milli kültürümüzün temelini oluşturan eserleri okuyarak gelecekle geçmiş arasında köprüler kuruyor.

Osmanlı Türkçesi Yarışması Türkiye finalinde ilk 5’e giren öğrencilere Kudüs ve Balkanlar gezisi kurasız katılma hakkı kazanacak.

Yarı finalde ilk 3’e giren öğrencilere ise 1 yıllık Osmanlıca Dergisi aboneliği hediye edilecek.

Yarışmada 1. olan öğrenciye 5.000 TL, 2. olan öğrenciye 4.000 TL, 3. olan öğrenciye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Kayıt yapmak isteyen adaylar; http://www.osmanlicaegitim.com/kyk-kayit/ adresi üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilirler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016