LGS Sınav Sonuçları Açıklandı
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından TEOG yerine getirilen ve bu yıl ilk kez düzenlenen LGS ( Liseye Geçiş Sınavı )’na giren öğrenciler için LGS tercih sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen LGS ( Liseye Geçiş Sınavı )’na giren öğrencilerin aldıkları puanlara göre yapmış oldukları tercih sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün açıklandı.

SINAVA 1 MİLYON 200 BİN ÖĞRENCİ GİRMİŞTİ!

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin girmiş oldukları Liseye Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmış oldukları tercihlerin sonucunun ne zaman açıklanacağı merak konusuydu. LGS tercih sonuçları MEB tarafından bugün açıklandı.

Sonuçların açıklanmasının ardından liseye geçecek olan öğrenciler için hem kolejler hem de devlet okullarına nakil dönemi başlayacak.

Dört dönemde gerçekleşecek olan nakil başvuruları 6-10 Ağustos, 13-17 Ağustos, 27-31 Ağustos ve 3-6 Eylül tarihleri arasından saat 17:00‘e kadar alınacaktır. Sonuçları sırasıyla 13 Ağustos, 19 Ağustos, 3 Eylül ve 8 Eylül‘de açıklanacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016