MEB’den Mor Beyin Mağdurları Listesi Hazırlanıyor
MEB ( Milli Eğitim Müdürlüğü) tarafından Fetö’nün ‘Mor Beyin’tezgahıyla telefonlarına işlem dışı olarak ByLock indirilen mağdur öğretmenler için göreve iade listesi hazırladığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin’in Eğitim İş Sendikası ile yaptığı görüşmede, ‘ Mor Beyin’ mağduru öğretmenler için liste hazırladığı ve iade KHK’sının bir iki gün içerisinde çıkacağını söylediği öğrenildi.

Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve sendika yöneticileri görüşmede, OHAL KHK’sı ihraçları, öğretmen strateji belgesi, performans uygulaması, dini vakıflarla imzalanan protokoller, yenilenen sınav sistemi ve müfredata ilişkin hazırladığı, ” Eğitimde Yaşanan Sorunlar ” raporunu bakanlığa sundu. Bakanlık bürokratlarının da konu konu itirazlarını not alarak gerekenlerin yapılacağını belirttiği ve sendika ile iletişim kanallarının bundan sonra daha açık tutulması konusunda adım atacaklarını söyledi.

Müsteşar Yusuf Tekin; ” Mağdurlar için iade listesini hazırladık. KHK’nın bir, iki gün içerisinde yayımlanmasını bekliyoruz. Bu öğretmenler mesleklerine geri dönecekler. ” dedi.
1 Comment

Add a Comment
  1. Benim eşim dernek üyesi değildi. Ama dernek üyesi diye ihraç edildi. 2012 de ilişkisini kesmişti onlarla. 2015 te sakaryada bütün dernekleri birleştirmişler. İnsanları ay ay ihraç ettik diye listelemişler. Bunlar arasında eşimin de adı var. Fötönün ihraç listesinde yer aldığı için Sakarya mem de eşimi ihraç etti. Bu haksızlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016