Öğrenci Affıyla İlgili YÖK’ten Beklenen Açıklama Geldi?
Günlerdir beklenen Öğrenci Affına dair haber, Bugün itibariyle Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’ten geldi. İşte öğrenci affına dair açıklamalar…

Afla İlgili Beklenen Haber Bugün YÖK’ten Geldi!

2018 18 Mayıs tarihinde öğrenci affıyla ilgili olarak usul ve esaslar paylaşıldı. Buna göre Yüksek Öğretim Kurulu öğrenci affına dair bir duyuruyu bugün yayımladı. Peki yayımlanan duyurunun içeriğinde neler var? İşte tüm ayrıntılar.

Yayınlanan duyurunun içeriğindeki şartlar, Terör suçundan hüküm giyenler, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Miili Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğu karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bir programı kazandıkları halde kayıt yaptırmayan yükseköğretim kurumlarının bütün öğrencilerini kapsayacak. Öğrenci affıyla ilgili olarak düzenlemeden 18 Mayıs’a kadar ilişiği kesilen öğrenciler yararlanabilecekler. Bu aftan 680 bin kişi yararlanacağı belirtiliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016