ÖĞRENCİLER YEMEKTEN ZEHİRLENDİLER!
Şemdinli’nin Tekeli Köyünde ilkokul ve ortaokula giden 176 Öğrenci Zehirlendi!

Şemdinli’nin Tekeli Köyünde ilkokul ve ortaokula giden öğrenciler öğle yemeği sonrasında yaşadıkları gıda zehirlenmesi nedeniyle, toplam 176 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Şemdinli İlçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan köyde ilkokula ve orta okula giden öğrenciler, öğle yemeğinden sonra rahatsızlandılar. Mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetlerinin üzerine okul idarecileri 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık personelinin gelmesi üzerine öğrenciler ambulans ve okulun servis aracıyla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaşanan olayın ardından hastanede tedavi gören öğrencilerin genel olarak sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi. ”Olayla ilgili İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammet Fuat Türkman okul idarecilerini ve Milli Eğitim yetkililerini çağırarak konuyla ilgili bilgi aldığı belirtildi. Sonrasında İlçe Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman hastaneye gelerek öğrencilerin durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı ve gıda zehirlenmesi yaşayan öğrencilerle bir süre sohbet etti.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016