Öğrencilere Robotik Kodlama Eğitimi Verilecek
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyük Şehir Belediyesi tarafından imzalanan protokol kapsamında kodlama alanında çalışmalar yapan 12 ilçe 6 ortaokul ve 6 lise öğrencilerine robotik kodlama eğitimi verilecek.

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan eğitim kapsamında 12 ilçede 6 ortaokul ve 6 lise öğrencisine “Robotik Kodlama” eğitimi verileceğini belirtildi.

Kocaeli Bilim Merkezi’nde “Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasite Geliştirme Hibe Proğramı” kapsamında düzenlenen eğitimlere 24 öğretmen katıldı. Proje kapsamında İklim ve Bilim Faaliyetleri ile İleri Robot Setleri eğitimi 17 – 18 Ocak ve 3 – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi’nde 4 oturumda gerçekleşmişti. Bu oturumlarda Kocaeli Büyükşehir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolde robotik kodlama alanında çalışma yapan 12 İlçede 6 Ortaokul ve 6 Lisede 24 öğretmen Endüstri 4.0 Laboratuvarı’nda 20 saat eğitim aldı. Düzenlenen eğitimlerin iklim değişikliği alanında kapasite ve teknoloji geliştirmeleri sayesinde Kocaeli’deki ilkim değişikliği ile mücadele ederek “İklim Dostu” olma hedeflerine ulaşılması planlanıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016