TED’den 186 Öğrenciye Tam Eğitim Bursu Verilecek
TED (Türk Eğitim Derneği)’ nin başarını fakat maddi olanakları yetersiz olan çocuklara Tam Eğitim Bursu’ndan faydalanmak isteyenlere yönelik sınav yapılacak. Pekala TED tarafından yapılacak olan burs sınavı ne zaman yapılacak? işte detaylar…

TED tarafından 35 il ve ilçede düzenlenecek olan Tam Eğitim Bursu Sınavı 24 Aralık’ta başladı. Başvurular 11 Şubata kadar Türk Eğitim Derneği’nin resmi sitesi olan http://www.ted.org.tr adresi üzerinden yapılabilmektedir. Sınav 24 Şubat 2018 tarihinde yapılacaktır.

Sınavda başarılı olan ve maddi imkanları kısıtlı 186 öğrenci ortaokuldan başlayarak Tam Eğitim Bursu kapsamında eğitim alacaklardır. Eğitim aldıkları zaman boyunca, eğitim ücreti, kitap, kırtasiye, okul kıyafet giderleri, yemek, servis ücretleri ve yatılı eğitim alması halinde pansiyon giderleri burs kapsamında karşılanacaktır. Ayrıca burs alacak öğrencilere cep harçlığı da verilecektir.

TED BURS SINAVINA KİMLER KATILABİLECEK?

TED Burs Sınavına; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında ve 8’inci sınıfa devam eden, 5 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin, bitirdiği sınıfa ait yıl sonu karnesinde yıl sonu başarı ortalaması 85 ve üzerinde olan, ailenin aylık toplam geliri 4 bin 500 TL’den düşük ve ekonomik koşulları itibarıyla maddi desteğe ihtiyaç duyan adaylar başvurabilmektedir.

NOT : TED (Türk Eğitim Derneği)ne bağlı okullarda öğrenimini sürdüren öğrenciler sınava başvuramıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016