Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk Oldu
Seçimlerin ardından merakla beklenen yeni kabile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Yeni kabilede Milli Eğitim Bakanı olarak Prof. Dr. Ziya Selçuk seçildi. Pekala Prof. Dr. Ziya Selçuk kimdir? işte Prof. Dr. Ziya Selçuk hakkında merak edilen tüm detaylar.

Yeni kabilede Milli Eğitim Bakanı olarak seçilen Prof. Dr. Ziya Selçuk kimdir? işte detaylar.

PROF. DR. ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Prof. Dr. Ziya Selçuk 1961 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde lisansını, aynı üniversitede gelişim psikolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktorasını tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doçent ve profesörlük unvanı aldı.

21 Mart 2003 tarihinde Milli eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevine geldi ve 8 Mayıs 2008 tarihinde görevinden ayrıldı.

daha öncelerde Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, sınıf öğretmenliği ana bilim dalında 20 yıl öğretim görevlisi olarak görev aldı.

Milli Eğitim Bakanı olarak göreve atılan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Ziya Selçuk şuanda çoklu zeka kuramı ile ilgili kitap yazmaktadır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Teog © 2016